Broncos se ocupă de afaceri în explozia sfinților cu mâna scurtă

NEW ORLEANS — Înainte de a pleca din Denver Broncos în călătoria lor la New Orleans, antrenorul principal Sean Payton a reamintit echipei sale un obiectiv simplu: „Suntem în afacerea de a strânge victorii”.

Broncos a făcut-o joi, adunând a patra lor din sezon, 33-10. Și au făcut-o cu o formulă familiară — apărare, joc fără turnover de la începătorul fundaș Bo Nix și doar suficiente antrenamente pentru a-și duce treaba la bun sfârșit — împotriva unei echipe New Orleans Saints care avea 17 jucători în raport de accidentare. săptămână.

Broncos (4-3) s-au aplecat și ei în jocul lor de alergare, depășind 200 de yarzi în grabă pentru o măsură bună. Este cel mai bun record al lor după șapte meciuri de când aveau 5-2 în 2016. Următorul următor: o vor primi acasă pe Carolina pe 27 octombrie.

Tendință tulburătoare: Broncos vor lua un record de 4-3, dar starturile lente continuă. În afară de o rară izbucnire timpurie în Tampa în săptămâna 3, atacul lui Broncos nu a subliniat apărarea devreme. În cele cinci jocuri, excluzând Tampa, înainte de joi seara, Broncos au avut 20 de puncte, Nix a aruncat două interceptări, au pierdut două balonuri și au avut 15 trei-și-out-uri în 30 de posesiuni în prima repriză. Împotriva unei apărări a lui Saints devastată de accidentări, Broncos au început cu o posesie de șase joc, inclusiv două rateuri proaste de la Nix și o pată înainte de a pune împreună două unități de goluri de teren în următoarele două posesiuni.

Defalcare QB: Cifrele au arătat bine, dar mobilitatea lui Nix continuă să fie cel mai mare atu al lui. El a înregistrat cel de-al doilea joc consecutiv de cel puțin 61 de metri în cursă împotriva lui Saints. Nix a terminat cu 13 din 21 de pase pentru 134 de metri în prima repriză, când lucrurile erau în echilibru, pentru a merge fără sacouri și fără refaceri. Dar priveliștea de 10.000 de picioare este într-adevăr ceea ce ar fi putut fi, chiar și dincolo de cei 75 de metri de alergare. Nix a ratat ocazii la cele mai mari jocuri din noapte la începutul jocului din cauza jocului său inconsecvent.

Căptușeală de argint: După ce s-a confruntat cu șocul inițial provocat de comoția lui Pat Surtain II la primul atac defensiv al jocului săptămâna trecută, Denver a arătat că apărarea are încă ceva dinți. Surtain va fi ratat în orice joc pe care nu îl joacă, dar Broncos s-au predat doar 105 de metri în a doua repriză în fața Chargers, după ce s-au stabilit. un touchdown defensiv de la linebacker-ul Cody Barton. De asemenea, au făcut presiuni pe Saints QB Spencer Rattler pe tot parcursul. — Jeff Legwold

Următorul joc: vs. Panthers (16:25 ET, 27 octombrie)

Ajutorul nu vine pentru Sfinți.

Membrii echipei Super Bowl 2009 au fost în clădire pentru a-l urmări pe fostul fundaș Drew Brees cum a fost introdus în Saints Hall of Fame la pauză. Un grup mare de jucători accidentați, inclusiv fundașul Derek Carr, taysom Hill și alinierii ofensivi Erik McCoy și Cesar Ruiz, au urmărit de pe margine. Încă trei jucători (Marshon Lattimore, Paulson Adebo și Nick Saldiveri) au fost excluși din joc din cauza accidentărilor.

Dar sănătatea Sfinților este doar una dintre problemele pentru o echipă care nu are nicio soluție rapidă în vedere. Saints au fost eliminati pentru a doua săptămână la rând și au marcat doar 10 puncte împotriva lui Broncos și a fostului antrenor Sean Payton.

Saints (2-5) au pierdut acum cinci la rând și au fost depășiți cu 60-10 în ultimele șase sferturi. Ei se vor confrunta cu Los Angeles Chargers săptămâna viitoare după mini-la revedere.

Tendință tulburătoare: Efortul defensiv. Apărarea Saints a fost cândva coloana vertebrală a acestei echipe, dar ei s-au înrăutățit cu o săptămână și au intrat ultimul în apărarea totală. Fostul defensiv All-Pro Richard Sherman nu a tocat cuvintele la pauză când a discutat despre efortul general la Prime Video: „Nu vor să abordeze. Nu vor să facă jocuri. Aceștia sunt jucători buni… Nu înțeleg asta. Se pare că vor să-și concedieze antrenorul”, a spus Sherman.

Descrie jocul în două cuvinte: Fundul de stâncă. Atacul nu a putut înscrie, apărarea arăta aproape la fel de prost ca săptămâna trecută, iar Superdome a fost practic gol până în al patrulea sfert al unei alte performanțe slabe.

Defalcare QB: A fost un alt meci greu pentru Rattler, căruia îi lipseau primii doi primitori ai lui Saints, câțiva jucători de aliniament ofensiv și Hill. Rattler a avut câteva erori mari de începător, inclusiv un sack/fumble returnat pentru un touchdown în al patrulea sfert, un sac/fumble în primul sfert și un alt fumble care a fost salvat printr-un penalty defensiv. El a reușit să facă câteva jocuri cu picioarele sale, dar în cele din urmă a terminat 25 din 35 pentru 172 de metri și niciun touchdown înainte ca Jake Haener să termine jocul. — Katherine Terrell

Următorul joc: vs. încărcătoare (16:05 ET, 27 octombrie)