Lions efectuează un gol de câmp în ultimele secunde pentru a învinge Vikingii prima pierdere a sezonului

Alăturați-vă Fox News pentru a avea acces la acest conținut

Ați atins numărul maxim de articole. Conectează-te sau creează-ți un cont GRATUIT pentru a continua lectura.

Introducând e-mailul dvs. și apăsând Continuare, sunteți de acord cu Termenii de utilizare și Politica de confidențialitate a Fox News, care include Notificarea noastră privind stimulentele financiare.

Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă.

Ai probleme? Click aici.

O rivalitate NFC North a fost cu siguranță la înălțimea tuturor așteptărilor din Minnesota duminică.

Infracțiunea Detroit Lions și-a continuat dominația, deși au transpirat o victorie cu 31-29 în fața Minnesota Vikings.

Echipa gazdă a început cu 10-0 în fața mulțimii lor gazdă – la două meciuri după ce Lions nu au reușit un gol fals, Aaron Jones a alergat pentru un touchdown de 34 de metri. La următoarea lor conducere, au lovit un câmp de 57 de metri.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

Qad 8eC 2x" height="192" width="343">KMl zGE 2x" height="378" width="672">ZQC 26n 2x" height="523" width="931">2rW jra 2x" height="405" width="720">

Jahmyr Gibbs, stânga, de la Detroit Lions sărbătorește după ce a marcat un touchdown împotriva Minnesota Vikings la US Bank Stadium pe 20 octombrie 2024, în Minneapolis. (Kevin Sabitus/Getty Images)

Dar Detroit a acumulat 21 de puncte în al doilea sfert datorită scorurilor de 45 și opt yarzi de Jahmyr Gibbs, iar Jared Goff l-a găsit pe Amon-Ra St. Brown pentru un touchdown de 35 de metri.

Pauza de pauză a fost cu siguranță benefică pentru Minnesota, deoarece au ieșit cu un joc de touchdown – Sam Darnold l-a găsit pe Justin Jefferson pentru un scor de 25 de metri pentru a face un joc de 21-17. Dar, Goff și-a aruncat al treilea touchdown al jocului, acesta lui Khalif Raymond pentru 21 de metri pentru a reveni cu 11 puncte.

După ce Vikingii au lovit un field goal pentru a deveni un joc cu o singură posesie, au forțat un gol de la Lions, dar după ce Darnold a fost demis pe 3 și 7, nu au avut de ales decât să lovească un alt field goal și au trecut 28-23 cu mai mult de șase minute.

Dar apărarea s-a înălțat în mare măsură, când David Montgomery a șters, iar acesta a fost recuperat și dus în casă de Ivan Pace Jr. – conversia lor de două puncte a fost nereușită, dar au avut un avantaj 29-28. Apărarea lor și-a continuat dominația în următorul drive, demițându-l pe Goff pentru o pierdere de 16 la al treilea down, forțând un gol cu ​​puțin peste patru minute de la final.

e1F zKA 2x" height="192" width="343">xTI GeB 2x" height="378" width="672">aK3 RyW 2x" height="523" width="931">jdO pWi 2x" height="405" width="720">

Runnerul de la Detroit Lions, Jahmyr Gibbs, reacționează după ce a alergat pentru un touchdown de opt iarzi împotriva Minnesota Vikings la US Bank Stadium. (Imagini Jeffrey Becker-Imagen)

DESHAUN WATSON al lui Browns a fost scos în afara terenului cu rănire aparentă a lui Ahile

Apărarea de la Detroit, totuși, a forțat un trei și-out și au reușit să conducă pe teren și să încheie jocul cu un gol de teren de 44 de metri cu 15 secunde rămase. Vikingii au încercat o revenire în ultima secundă, dar Darnold a fost demis în jocul final, dându-le lui Lions o victorie.

Goff a completat 22 din 25 de ore pentru 280 de metri, în timp ce St. Brown a condus drumul cu opt prinderi pentru 112 de metri și scorul menționat mai sus. Gibbs a alergat pentru 116 de yarzi și două touchdown-uri.

Este prima înfrângere a Vikingilor din sezon, iar ambele echipe sunt acum 5-1. Detroit, însă, are acum departajarea pentru a conduce divizia.

fyH BkL 2x" height="192" width="343">ngl EyJ 2x" height="378" width="672">5Ju mKw 2x" height="523" width="931">9Di rqx 2x" height="405" width="720">

Khalif Raymond de la Detroit Lions sărbătorește alături de Jared Goff și Amon-Ra St. Brown după ce a marcat un touchdown împotriva Minnesota Vikings pe 20 octombrie 2024, la Minneapolis. (Stephen Maturen/Getty Images)

CLICK AICI PENTRU A OBȚINE APLICAȚIA FOX NEWS

Detroit pare să devină 6-1 săptămâna viitoare când îi găzduiește pe Tennessee Titans, în timp ce Minnesota se va îndrepta spre Los Angeles pentru a-i înfrunta pe Rams joi.

Urmărește Fox News Digital 7oK" target="_blank" rel="noopener">acoperire sportivă pe Xși abonați-vă la buletinul informativ Fox News Sports Huddle.