Duke football este în fruntea statului Florida pentru prima victorie în serie în 23 de meciuri

Duke Blue Devils a lăsat trecutul în urmă vineri seara.

Victoria cu 23-16 a lui Duke asupra statului Florida a întrerupt o serie de 22 de înfrângeri consecutive împotriva lui Seminoles. A fost prima victorie a Blue Devils în serie, care datează din 1992.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

8Nz 4ly 2x" height="192" width="343">eUA 3Pa 2x" height="378" width="672">abY t8W 2x" height="523" width="931">K75 tMn 2x" height="405" width="720">

Chandler Rivers de la Duke, stânga, poartă mingea pentru un touchdown după o interceptare înaintea lui Jalen Brown din Florida State (6) în timpul primei reprize a unui meci de fotbal NCAA în Durham, NC, vineri, 18 octombrie 2024. (AP Foto/Ben McKeown)

„Meciul a mers așa cum ne așteptam”, a spus antrenorul principal al Blue Devils, Manny Diaz. “Meciul a fost câștigat de apărarea noastră… Cea mai importantă statistică este victoria.”

The Blue Devils și jocul de teren lucrează pentru ei. Starul Thomas s-a repezit pentru 88 de yarzi și un touchdown pe 21 de porturi. Peyton Jones a avut 29 de yarzi prin fuga.

Chiar dacă statul Florida a adunat 291 de yarzi în total, au avut patru cifre de afaceri. Statul Florida a avut două interceptări și a pierdut două baloane. Colțul Duke Chandler Rivers a returnat una dintre acele interceptări pentru un touchdown în primul sfert.

Duke a sărit la un avans devreme și nu s-a uitat niciodată înapoi.

vx6 5fG 2x" height="192" width="343">FJQ Awm 2x" height="378" width="672">zx9 ijT 2x" height="523" width="931">4oT Xyz 2x" height="405" width="720">

Peyton Jones (5) de la Duke duce mingea pe lângă Azareye'h Thomas (8) din Florida State în timpul celei de-a doua reprize a unui joc de fotbal NCAA din Durham, NC, vineri, 18 octombrie 2024. (AP Foto/Ben McKeown)

STEA DE FOTBAL DUBLICĂ COLORADO, TRAVIS HUNTER, Își expune cazul pentru trofeul HEISMAN

Fundașul Florida State Brock Glenn a avut trei din cele patru cifre de afaceri din Florida State. A terminat cu 110 yarzi de trecere la nouă completări. De asemenea, s-a repezit pentru 47 de metri.

„Este regretabil că am lăsat jocurile acolo și unele dintre greșelile care au fost făcute”, a spus antrenorul din Florida State, Mike Norvell. „Cred cu adevărat că această echipă era pregătită să iasă și să joace la un nivel foarte înalt.”

QAn 6dS 2x" height="192" width="343">7mW NQw 2x" height="378" width="672">k2f DAn 2x" height="523" width="931">Rhb shZ 2x" height="405" width="720">

Antrenorul principal al statului Florida, Mike Norvell, strigă spre teren în timpul primei reprize a unui meci de fotbal colegial NCAA împotriva lui Duke în Durham, NC, vineri, 18 octombrie 2024. (AP Foto/Ben McKeown)