2 touchdown-uri ale lui George Kittle au dat a treia pierdere consecutivă celor de la Seahawks; 49ers revin la .500

San Francisco 49ers și-au jucat joi meciul din a treia divizie în ultimele patru competiții și au arătat de ce sunt încă regii NFC West.

Niners au mers la Seattle și i-au învins pe Seahawks, 36-24, într-un joc de care aveau mare nevoie pentru a câștiga.

Niners au ajuns la un avantaj de 16-0, obținând acele puncte cu trei goluri de teren și un touchdown de 76 de metri de la Brock Purdy la Deebo Samuel. Seattle a urcat pe tablă cu un field goal pentru a încheia repriza, dar pentru a începe a doua, a fost George Kittle care a găsit zona de final pentru a pune San Fran în sus, 23-3.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

em2 MFZ 2x" height="192" width="343">ARr ZFQ 2x" height="378" width="672">8VY xmM 2x" height="523" width="931">tQg bc7 2x" height="405" width="720">

George Kittle (85) de la San Francisco 49ers reacționează după un touchdown împotriva Seattle Seahawks, joi, 10 octombrie 2024, la Seattle. (AP Photo/Lindsey Wasson)

Dar, Seahawks nu erau încă morți, deoarece Laviska Shenault a luat lovitura de început la 97 de metri până la casă pentru a reduce deficitul la 10 puncte. Seattle a forțat apoi un gol, iar un joc de 13 jocuri s-a încheiat cu un scor Kenneth Walker, făcându-l un joc de 23-20 la sfârșitul celui de-al treilea sfert.

La jumătatea celui de-al patrulea sfert, Geno Smith a aruncat o interceptare costisitoare pe propria sa parte a terenului, iar trei meciuri mai târziu, Kittle a marcat al doilea touchdown al nopții.

XtP oTR 2x" height="192" width="343">BOh RGb 2x" height="378" width="672">6fV 4fp 2x" height="523" width="931">EFY Jqw 2x" height="405" width="720">

Fondul echipei San Francisco 49ers, Brock Purdy, aruncă în timpul primei reprize a unui meci de fotbal NFL împotriva Seattle Seahawks, joi, 10 octombrie 2024, la Seattle. (AP Foto/John Froschauer)

AARON RODGERS EXPLICEA ADEVARUL DESPRE IMPLICAREA SA ÎN CONCEDIREA LUI ROBERT SALEH, SPUNE STEPHEN A. SMITH

d a marcat pe a 4-a și gol pentru a menține vii speranțele lui Seattle, dar Isaac Guerendo, în locul lui Jordan Mason accidentat, a alergat pentru 76 de metri, iar apoi Kyle Juszczyk a marcat la aproape gheață.

Este a treia înfrângere la rând pentru Seattle, deoarece lucrurile par să se rezolve după ce au câștigat primele trei meciuri ale sezonului. În ceea ce privește San Fran, a fost o mare revenire după ce a pierdut în fața Arizona Cardinals săptămâna trecută – ambele echipe sunt acum 3-3.

Purdy a aruncat pentru 255 de metri și trei touchdown-uri, completând 18 din cele 28 de pase. Geno Smith a acumulat 312 de metri, dar a fost eliminat de două ori.

hz1 usb 2x" height="192" width="343">VYF PEb 2x" height="378" width="672">tgH LSF 2x" height="523" width="931">n3b htA 2x" height="405" width="720">

Runnerul Kenneth Walker III (9) al echipei Seattle Seahawks aleargă în prima jumătate a unui meci de fotbal NFL împotriva San Francisco 49ers, joi, 10 octombrie 2024, la Seattle. (AP Foto/John Froschauer)