Patrick Mahomes aruncă pentru peste 300 de metri în timp ce Chiefs rămân neînvinși cu victoria asupra Saints

Kansas City Chiefs arăta ca de două ori campioni în apărare la Super Bowl că se află într-o mare victorie cu 26-13 în fața New Orleans Saints luni seară.

Chiefs au început devreme, transformând o interceptare a lui Derek Carr într-o aterizare la prima lor ofensivă. Chiefs au intrat într-o pădure când Kansas City a marcat în patru din primele cinci drive-uri înainte de repriză.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

NTA 8TE 2x" height="192" width="343">del STe 2x" height="378" width="672">o7t FtP 2x" height="523" width="931">V7c qV2 2x" height="405" width="720">

Fundașul Kansas City Chiefs Patrick Mahomes (15 ani) îl aruncă în partea dreaptă a lui Travis Kelce în prima jumătate a unui meci de fotbal NFL împotriva New Orleans Saints luni, 7 octombrie 2024, în Kansas City, Mo. (AP Foto/Charlie Riedel)

Kansas City avea să pună tușa finală pentru victoria lor când Travis Kelce s-a aliniat ca fundaș lângă linia de poartă. El i-a predat mingea lui Xavier Worthy, care a trimis-o în zona finală pentru un scor de 3 metri.

Patrick Mahomes l-a implicat mult pe Kelce în joc. Chiar dacă nu a marcat un touchdown, Kelce a avut nouă capturi pe 10 ținte pentru 70 de metri.

Veteranul receptor JuJu Smith-Schuster a condus drumul cu șapte prinderi pentru 130 de metri. A fost prima dată când Smith-Schuster a primit peste 100 de metri din 2022 împotriva San Francisco 49ers. A fost primul său pasaj cu Chiefs.

Mahomes a terminat cu 28 din 39 de pase pentru 331 de metri. A avut o interceptare și zero pase de touchdown.

TAYLOR SWIFT SE ÎNTOARCE PENTRU A VEDE PE ȘEFII ÎMPĂRĂ PE SFINȚI DUPĂ A PIRAT ULTIMELE 2 MECIURI

q1T YWz 2x" height="192" width="343">7Vn BAF 2x" height="378" width="672">AdC a87 2x" height="523" width="931">2jZ dqZ 2x" height="405" width="720">

Fundașul de colț al echipei New Orleans Saints, Paulson Adebo, dreapta, comite o intervenție în pasă defensivă asupra receptorului larg de la Kansas City Chiefs Xavier Worthy (1) în timpul celei de-a doua reprize a unui meci de fotbal NFL luni, 7 octombrie 2024, în Kansas City, Mo. (AP Foto/Charlie Riedel)

Kareem Hunt a marcat un touchdown și a avut 102 de yarzi în cursă în noapte.

Carr și Sfinții păreau că lucrurile se vor declanșa. În al doilea sfert, Carr a aruncat o pasă lungă lui Rashid Shaheed pentru un touchdown de 43 de metri. Scorul era 10-7 la acel moment. Dar New Orleans nu avea să înscrie din nou până la începutul celui de-al patrulea sfert, când Carr l-a găsit pe Foster Moreau.

Shaheed a avut patru capturi pentru 86 de metri.

Noaptea lui Carr s-ar fi încheiat devreme, deoarece a suferit o accidentare la șold în timp ce încerca să mențină un drive în viață pe locul patru. Lovitura mare l-a forțat să iasă și l-a lăsat pe Jake Haener să intre în joc pentru a termina lucrurile.

Chiefs au trecut la 5-0 pentru a începe sezonul, deoarece au intrat într-o săptămână de pază. Ultima dată când Kansas City a început un sezon cu cinci victorii consecutive a fost în 2018. A fost primul sezon al lui Mahomes ca fundaș titular cu normă întreagă și aveau să piardă în campionatul AFC.

gWv LpW 2x" height="192" width="343">uMe l9r 2x" height="378" width="672">Yie JQI 2x" height="523" width="931">AIp T9L 2x" height="405" width="720">

Tight-end-ul celor de la Kansas City Chiefs, Travis Kelce (87) trece pe lângă fundașul de colț al echipei New Orleans Saints, Marshon Lattimore (23) în timpul primei reprize a unui meci de fotbal NFL, luni, 7 octombrie 2024, în Kansas City, Mo. (AP Foto/Charlie Riedel)

CLICK AICI PENTRU A OBȚINE APLICAȚIA FOX NEWS

New Orleans a trecut la 2-3 după ce a început anul trăgând pe toate cilindrii. Saints au o confruntare de divizie timpurie acasă cu Tampa Bay Buccaneers.

Urmărește Fox News DigitaljLo" target="_blank" rel="noopener"> acoperire sportivă pe X și abonați-vă la buletinul informativ Fox News Sports Huddle.