Berarii catapultati de home run-uri in timp ce Bullpenul Mets risipeste avantajul tarziu

Mets de la New York au fost la șase retrageri de a avansa în National League Division Series, dar nimic nu le este niciodată ușor pentru Mets, se pare.

Phil Maton a permis atât rundele de acasă de egalitate, cât și de câștigătoare în partea de jos a reprizei a opta, pentru a le oferi Milwaukee Brewers o victorie cu 5-3 și a trimite seria lor de wild card într-un meci decisiv al 3-lea.

Mets au avut un avantaj de 3-2 până în repriza a opta, dar lovitura de la început Jackson Chourio, care probabil ar putea fi începătorul anului în Liga Națională, a aruncat primul lanț al cadrului peste peretele din dreapta pentru a egala meciul. pentru al doilea homer al nopții.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

mtb EOd 2x" height="192" width="343">ZwO dz0 2x" height="378" width="672">Mum eAl 2x" height="523" width="931">kGC Udt 2x" height="405" width="720">

Garrett Mitchell numărul 5 de la Milwaukee Brewers sărbătorește după ce a lovit un home run în repriza a opta împotriva New York Mets în timpul jocului 2 din seria Wild Card la American Family Field pe 02 octombrie 2024, în Milwaukee, Wisconsin. (Stacy Revere/Getty Images)

Cu o lipsă de opțiuni pentru bullpen, Maton a rămas în joc, dar patru batători mai târziu, Garrett Mitchell, care a avut un pinch-run pentru Gary Sanchez anterior, a executat o lovitură de două runde pentru a-i oferi lui Milwaukee conducerea.

New York a marcat unul în prima și două în a doua, dar au fost eliminate în ultimele șapte reprize. Cu bazele încărcate în a șasea repriză, Jose Iglesias a lovit, dovedindu-se a fi costisitor mai târziu. Primii șase batători din formația Mets s-au combinat pentru a merge cu 4 din 21.

Reliefurile din Milwaukee, totuși, s-au combinat pentru a arunca 5,1 reprize de minge fără scoruri, după ce Frankie Montas a mers doar 3,2 cadre, înfruntând formația Mets de doar două ori.

YmC Ulo 2x" height="192" width="343">Ljk XJK 2x" height="378" width="672">aUd lzU 2x" height="523" width="931">96E dBH 2x" height="405" width="720">

Willy Adames # 27, Garrett Mitchell # 5 și Rhys Hoskins # 12 din Milwaukee Brewers sărbătoresc după ce Mitchell a lovit un home run în repriza a opta împotriva New York Mets în timpul jocului doi din seria Wild Card la American Family Field pe 02 octombrie , 2024 în Milwaukee, Wisconsin. (John Fisher/Getty Images)

ASTROS STAR POSTĂ UN COMENTARIU CRYPTIC ÎN 3 CUVINTE DUPĂ UN POSIBIL ULTIMUL JOC CU HOUSTON

New York îl va avea pe Jose Quintana (10-10, 3.75 ERA) începând cu Game 3, în timp ce Milwaukee va merge cu Tobias Myers (9-6, 3.00 ERA).

O victorie pentru New York i-ar pune în NLDS pentru prima dată de când au câștigat fanionul în 2015 – Milwaukee a ajuns ultima dată în 2021.

Willy Adames # 27, Garrett Mitchell # 5 și Rhys Hoskins # 12 din Milwaukee Brewers sărbătoresc după ce Mitchell a lovit un home run în repriza a opta împotriva New York Mets în timpul jocului doi din seria Wild Card la American Family Field pe 02 octombrie , 2024, în Milwaukee, Wisconsin. (John Fisher/Getty Images)

CLICK AICI PENTRU A OBȚINE APLICAȚIA FOX NEWS

Câștigătorul meciului de joi, care pare să fie în primetime, deoarece toate celelalte serii de wild card s-au încheiat în două jocuri miercuri, se va înfrunta cu campionul NL East Philadelphia Phillies, care este cap de serie numărul 2 în Liga Națională.

Urmărește Fox News Digital 60l" target="_blank" rel="noopener">acoperire sportivă pe Xși abonați-vă la buletinul informativ Fox News Sports Huddle.