Cowboys mențin dominația asupra Giants după ce au interceptat în ultima secundă Hail Mary

Rivalitatea Cowboys-GIants rămâne dezechilibrată în favoarea echipei Americii.

Campionii în curs NFC East au câștigat al șaptelea meci la rând împotriva lui Big Blue, ajungând joi cu o victorie cu 20-15 în New Jersey.

Giantsi au urcat mai întâi pe tablă cu un field goal, dar Dallas a răspuns cu un touchdown Rico Dowdle (care a venit după ce a fost ridicat un steag care ține), iar apoi CeeDee Lamb a marcat un touchdown lung. Big Blue a mai lovit două goluri de teren înainte de sfârşitul reprizei pentru a se îndrepta spre vestiar, 14-9.

CLICK AICI PENTRU MAI MULTĂ ACOPERIRE SPORTIVĂ PE FOXNEWS.COM

sDa Ojz 2x" height="192" width="343">Nk1 E3F 2x" height="378" width="672">W4Z XjQ 2x" height="523" width="931">qul IGr 2x" height="405" width="720">

East Rutherford, New Jersey, SUA; Receptorul de la Dallas Cowboys CeeDee Lamb (88) sărbătorește după un touchdown împotriva lui Giants în prima repriză pe stadionul MetLife. (Robert Deutsch-Imagini Imagini)

Giants au mărșăluit pe teren pentru a începe a doua repriză, dar au fost umpluți din nou și forțați să-și bată al patrulea gol de teren al nopții. Brandon Aubrey, totuși, a răspuns imediat cu o bombă proprie de 60 de metri pentru a aduce Dallas înapoi la cinci.

G-Men s-au luptat din nou să pună mingea în zona finală, când Greg Joseph și-a doborât al cincilea gol de teren al nopții la începutul celui de-al patrulea. Aubrey a făcut încă unul, totuși, pentru a-și aduce un avantaj de 20-15 la Dallas, cu puțin mai puțin de șapte minute de la final.

z3w CM3 2x" height="192" width="343">CBl CqU 2x" height="378" width="672">KMy xEy 2x" height="523" width="931">ci9 Dm0 2x" height="405" width="720">

Runnerul Rico Dowdle (23 de ani) de la Dallas Cowboys își sărbătorește touchdown-ul împotriva New York Giants în primul sfert pe stadionul MetLife. (Imagini Brad Penner-Imagini)

BENGALS JA'MARR CHASE „Se distrează din nou” DUPĂ ce s-a ocupat de „BS” ÎN AFTERSEAZON

Pe 4 și 6, Daniel Jones l-a vizat pe Malik Nabers pentru a 15-a oară (avea deja o duzină de capturi), dar nu și-a putut termina toe-tap-ul, iar Cowboys au preluat conducerea cu 3:21 rămase.

Nabers a suferit o contuzie în timpul piesei.

Aubrey, totuși, a ratat o dreaptă de 51 de metri lățime, oferindu-le Giants încă o șansă cu 28 de secunde rămase și fără timpi-morti rămase. Cu toate acestea, un Jones Hail Mary a fost interceptat, oferindu-i lui Dallas victoria.

Este a șaptea victorie consecutivă a lui Cowboys împotriva New York-ului, a 14-a în ultimele 15 meciuri și a 19-a în ultimele 23 de meciuri.

Pentru Dallas, acesta a pierdut două meciuri, în timp ce New York a pierdut acum trei din primele patru jocuri.

Intrând joi, apărarea împotriva alergării a Cowboys a fost cea mai proastă din ligă – firește, Devin Singletary a alergat doar 24 de metri. Cele 12 capturi ale lui Nabers pentru 115 iarzi au condus toți receptorii, dar 7-98-1 a lui Lamb a venit în efortul câștigător.

Dak Prescott a avut 22 de 27 pentru 221 de metri, în timp ce Jones a completat 29 din cele 40 de pase pentru 281 de metri – cu toate acestea, singurul scor al Giants a fost prin poarta de teren.