Tue. Apr 16th, 2024

16 februarie — Ieșiți în tabără la unele dintre cele mai bune berării, crame și distilerii din New Mexico cu Harvest Hosts.

Joel Holland a început Harvest Hosts în 2012 folosind un concept inspirat de un program din Franța numit France Passion.

„În esență, le permite RVer-urilor să viziteze aceste crame și podgorii frumoase și să petreacă noaptea în schimbul cumpărării de câteva sticle”, a explicat Holland. “Deci, este clasicul în care ne zgâriai spatele, noi îl vom zgâria pe al tău. Afacerilor le-a plăcut, RVer-urilor noastre le-a plăcut și nu a existat nimic asemănător în Statele Unite.”

Harvest Hosts se extinde, de asemenea, dincolo de crame și fabrici de bere, cu sejururi la terenuri de golf, muzee și alte atracții unice care le permit RVers să petreacă noaptea în schimbul sprijinirii afacerii.

„New Mexico este un stat grozav pentru RV din multe puncte de vedere”, a spus Holland. „Cred că unul, climatul tău o face într-un fel o locație pe tot parcursul anului, iar apoi ai scena artistică din Santa Fe și apoi uriașa (Albuquerque International) Balloon Fiesta la care am fost de câteva ori. A devenit un fel de mecca pentru RVers… Deci acum avem 108 locații în New Mexico și aproximativ 30 în zona Albuquerque.”

Una dintre cele mai importante fabrici de bere din țară participante la Harvest Hosts este Starr Brothers Brewing Company, care este situată convenabil lângă Interstate 25 și San Antonio Drive NE. Sute de membri Harvest Hosts petrec noaptea pe terenul fabricii de bere în fiecare an.

„Asta ajunge să fie un alt lucru care le place RVers”, a spus Holland despre locația fabricii de bere. „De multe ori se află pe autostradă, în timp ce traversează țara, așa că locurile în care pot sări de pe autostradă pentru a patrona o afacere și un fel de ședere convenabil și în siguranță este o gazdă grozavă.”

Membrii Harvest Hosts frecventează și alte fabrici de bere și crame din întreaga țară. Alte gazde includ Hub City Brewing Co. în Belen, Kaktus Brewing Company în Bernalillo, Junkyard pe 66 Brewery în Grants, Bathtub Row Brewing Co-op în Los Alamos, Sierra Blanca Brewing Co. în Moriarty, Ponderosa Valley Vineyards în Ponderosa, Black’s Smuggler Cramă în Socorro, Fabrica de bere și distilă Tumbleroot din Santa Fe și Crama și Cidreria Black Mesa din Velarde. O listă completă a gazdelor poate fi găsită pe harvesthosts.com.

Harvest Hosts are în prezent 260.000 de membri.

„Cerința pentru a fi membru este că trebuie să ai un RV autonom și asta înseamnă că are o baie la bord, o bucătărie, apă, practic tot ce ai nevoie pentru a vizita o gazdă precum Bathtub Row Brewing Co-op și, practic, cheltuiește. noaptea fără să-i deranjeze pentru resurse”, a explicat Holland. “Gazda nu oferă conexiuni, nici electricitate, nici apă, nici canalizare. Ei oferă doar un loc sigur pentru a parca peste noapte și apoi membrii pot intra și patrona pe deplin afacerea.”

Nu există niciun cost pentru ca o gazdă să devină parte din Harvest Hosts. Gazdele potențiale pot vizita site-ul web și pot selecta „Deveniți gazdă” din meniul drop-down.

„În medie, membrii noștri cheltuiesc 50 USD pe noapte când vizitează o gazdă cumpărând orice produse au”, a spus Holland. „Anul trecut, membrii noștri au cheltuit 50 de milioane de dolari cu gazdele noastre și noi nu luăm nimic din asta. Oricare dintre banii pe care membrii noștri îi cheltuiesc merg direct către gazdă și din nou nu există taxe sau ceva de genul acesta. În medie, gazdele noastre fac un venit suplimentar de 15.000 USD pe an de la membrii noștri”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *