Sun. Feb 25th, 2024

Peste 100 de studenți din județul Manatee s-au calificat pentru Conferința de conducere de stat HOSA după ce au dominat evenimente precum terminologia medicală, nutriția, științe veterinare și criminalistice.

HOSA este o organizație concepută pentru liderii studenți care urmăresc cariere în industria sănătății.

Foto: membri HOSA și consilieri de la Lincoln Memorial Middle School

Elevii din școlile medii și liceale tradiționale, precum și din cele postliceale (facultate sau școli tehnice), au concurat recent în competiția regională HOSA de pe Coasta Golfului de la Manatee Technical College-East Campus.

Elevii din județul Manatee au obținut 42 de premii pe primul loc, 35 pe locul doi și 33 pe locul trei, ceea ce îi face eligibili pentru a trece la nivel de stat.

Foto: Elevii și consilierii HOSA de la King Middle School

Peste 3.000 de studenți, consilieri și oaspeți sunt așteptați să participe la următorul eveniment de la Marriott Orlando World Center în aprilie.

Felicitări consilierilor și tuturor elevilor care au concurat și s-au clasat la categoriile lor respective!

Foto: Elevii King Middle HOSA verifică un elicopter medical de la Spitalul General Tampa.

HS = Liceu

MS = gimnaziu

MTC = Colegiul Tehnic Manatee

Sănătatea comportamentului:

3rd loc – Bryanna S., Manatee HS

Sănătate comportamentală (post-secundar):

2nd loc – Gabriela C., MTC

3rd Locul – Rebecca L., MTC

Diversități culturale:

1Sf loc – Gracie JC, Palmetto HS

2nd loc – Elijah Y., Palmetto HS

3rd loc – Sophia Z., Braden River HS

Terminologie dentara:

2nd loc – Samantha L., Lakewood Ranch HS

3rd loc – Kennedy H., Lakewood Ranch HS

Terminologie dentară (post-secundar):

1Sf loc – Jarely R., MTC

Bazele terminologiei medicale:

1Sf loc – Anna F., Nolan MS

2nd loc – Daphne W., Lincoln Memorial MS

3rd loc – Keniel G., Lincoln Memorial MS

Bazele nutriției:

1Sf loc – Marley H., King MS

2nd loc – Ella F., Nolan MS

3rd loc – Kaiya S., Regele MS

Pregătirea carierei în sănătate:

1Sf loc – Jordyn F., Regele MS

2nd loc – Peter H., Nolan MS

3rd loc – Madelyn M., Nolan MS

Informatică în domeniul sănătății:

2nd loc – Shalini R., Braden River HS

Creșterea și dezvoltarea umană:

3rd loc – Madeline G., Braden River HS

Creșterea și dezvoltarea umană (post-secundar):

1Sf loc – Galilea SV, MTC

Matematică pentru cariere în sănătate:

2nd loc – Victoria B., Regele MS

3rd loc – Emersyn L., King MS

Drept medical și etică:

2nd loc – David M., Palmetto HS

Matematică medicală:

3rd loc – Yash G., Lakewood Ranch HS

Lectură medicală:

1Sf loc – Mya G., Palmetto HS

Ortografie medicală (post-secundar):

1Sf loc – Gabrielle A., MTC

Terminologie medicală:

1Sf loc – Gabriel S., Lakewood Ranch HS

2nd loc – Ben S., Braden River HS

Terminologie medicală (post-secundar):

1Sf loc – Shanteley H., MTC

2nd loc – Mariana B., MTC

3rd loc – Elizabeth S., MTC

Nutriție:

2nd loc – Ashling O., Palmetto HS

Nutriție (post-secundar):

1Sf loc – Elizabeth M., MTC

2nd loc – Yuan G., MTC

3rd loc – Aida B., MTC

Fiziopatologia:

2nd loc – Heidy R., sud-est HS

Fiziopatologia (post-secundar):

1Sf loc – Daniela M., MTC

Farmacologie:

2nd loc – Gabriela M., HS Sud-Est

Farmacologie (post-secundar):

1Sf loc – Lili C., MTC

Biotehnologie:

2nd loc – Yilhia A., Palmetto HS

3rd loc – Kyler P., Palmetto HS

Biotehnologie (post-secundar):

1Sf loc – Hannah S., MTC

Științe de laborator clinic:

1Sf loc – Janiyah O., Palmetto HS

2nd loc – Matthew M., Southeast HS

Nursing clinic:

2nd loc – Raegan N., Palmetto HS

Specialitatea clinica:

1Sf loc – Nathaniel B., Lakewood Ranch HS

Stiinta dentara:

1Sf loc – Mia P., Parrish Community HS

Medic de medicina de familie:

1Sf loc – Camille G., Manatee HS

3rd loc – Zachary S., Palmetto HS

Fundamentele științei veterinare:

1Sf loc – Brendan R., Nolan MS

3rd loc – Andrew S., Regele MS

Asistent de sănătate la domiciliu (post-secundar):

1Sf loc – Melissa P., MTC

2nd loc – Heaven R., MTC

Asistență medicală:

3rd loc – Yazmeen A., Palmetto HS

Asistență medicală:

3rd loc – Jaime S., Manatee HS

Știința farmaciei:

1Sf loc – Erika G., MTC

Știința farmaciei (post-secundar):

1Sf loc – Lili C., MTC

Flebotomie:

1Sf loc – Karis P., Palmetto HS

3rd loc – Hailey L., Palmetto HS

Flebotomie (post-secundar):

1Sf loc – Jessica R., MTC

Fizioterapie:

2nd loc – Stone G., Parrish Community HS

3rd loc – Sophia B., Braden River HS

Medicamente pentru sportivi:

3rd loc – Olivia W., Palmetto HS

Stiinta Veterinara:

1Sf loc – Asude D., Braden River HS

2nd loc – Madisyn M., Palmetto HS

Dezbatere biomedicala:

1Sf loc – Braybrook, Lowe, Mejean & Zika, Palmetto HS

RCP/prim ajutor:

1Sf loc – Felice & Ranajee, Lakewood Ranch HS

3rd loc – Denzer & Evans, Palmetto HS

CPR/Prim ajutor (post-secundar):

1Sf loc – Murrell & Murrell, MTC

Epidemiologie:

2nd loc – Mariana S., Palmetto HS

3rd loc – Alex H., Palmetto HS

Situații care pun viața în pericol:

1Sf loc – Eliza H., Regele MS

3rd loc – Samuel C., Nolan MS

Promovarea sănătății mintale:

2nd loc – Nguyen & Tran, Manatee HS

Promovarea sănătății mintale (post-secundar):

1Sf loc – Brunot & Diaz-Gonzalez, MTC

Sănătate Publică:

1Sf loc – Schefft, Alicea, Attari & Locke, Nolan MS

Poster de sănătate extemporanee:

1Sf loc – Grace B., Nolan MS

3rd loc – Karly MB, Nolan MS

Politica de sănătate a scrisului extemporaneu:

1Sf loc – Elyssa F., Palmetto HS

2nd loc – Karliana A., Braden River HS

Fotografie de carieră în sănătate:

2nd loc – Sara CM, Braden River HS

3rd loc – Sierra Z., Palmetto HS

Pregătirea carierei în sănătate:

1Sf loc – Jordyn F., Regele MS

2nd loc – Peter H., Nolan MS

3rd loc – Madelyn M., Nolan MS

Viață sănătoasă (post-secundar):

1Sf loc – Thalia C., MTC

Abilități de căutare a unui loc de muncă:

1Sf loc – Amy L., Manatee HS

2nd loc – Alyssa S., Manatee HS

3rd loc – Natalie N., Manatee HS

Vorbire pregătită:

1Sf loc – Sara T., Nolan MS

2nd loc – Benjamin S., Nolan MS

3rd loc – Chase C., Nolan MS

Vorbire pregătită (secundar):

3rd loc – Carly S., Braden River HS

Dezbatere biomedicala:

1Sf loc – Braybook, Lowe, Mejean & Zika, Palmetto HS

Rezolvarea creativă a problemelor:

1Sf loc – Anthony & Hall, Palmetto HS

3rd loc – Miller & Peterson, Manatee HS

Deciziile dinamice:

1Sf loc – Coronel, Henderson, McSweeney & Zaccagnino, King MS

2nd loc – Dedrill, Hogan & Puentes-Valencia, Nolan MS

Explorarea inovației medicale:

1Sf loc – Burge, Sabodash & Shipley, Nolan MS

Criminalistica:

2nd loc – Harlow & Hornyak, Parrish Community HS

3rd loc – Bui & Notarmaso, Parrish Community HS

Afișarea carierei în sănătate:

2nd loc – Adams & Rojas-Sanchez, King MS

3rd loc – Melo & Wanat, Nolan MS

Afișarea carierei în sănătate (secundar):

2nd loc – Buggauarapu & Chen, Braden River HS

Afișarea carierei în sănătate (post-secundar):

2nd loc – Champen & Romaniello, MTC

Educație sanitară:

1Sf loc – Morin, Raines, Suzor & Willard, King MS

2nd loc – Clevenger & Presgraves, King MS

Bol HOSA:

3rd loc – Anil, Korney, Thach & Thompson, Parrish Community HS

Alți 32 de studenți (sau echipe) au obținut locul al patrulea sau al cincilea la categoriile lor.

Bravo, viitori profesioniști din domeniul sănătății!

Leave a Reply